Uutiset ja tapahtumat

Koulu saa uuden pihan

Kauan odotettu pihan kunnostaminen toteutuu tänä kesänä! 

Helsingin kristillisen koulun piha uudistetaan tämän kesän aikana. Tavoitteena on, että piha ehtii valmistua lukuvuoden alkuun mennessä.

Pihaan on toivottu uusia leikki- ja liikuntavälineitä kauan, joten remontin toteutuminen on meille suuri ilon ja kiitoksen aihe. Uskomme, että tämä tuo paljon iloa ja hyvinvointia koko kouluyhteisöömme!

Pihavälineet ja telineet toimittaa Leikkiset Oy. Pihalle on tulossa keinuja, peliareena, leikkitelinen, kuntoiluteline, koripallokorit, hiekkalaatikko sekä pihan keskusaukiolle oleskeluun ja kohtaamiseen penkki- ja pöytäryhmiä sekä pihaluokka.

Tue uuden pihan rakentamista

Pihan rahoituksesta suuri osa on jo järjestynyt, mutta osa yhdistyksen omarahoitusosuudesta puuttuu vielä. Haluatko olla mukana tämän upean hankkeen mahdollistamisessa lahjoittamalla varoja pihan toteuttamiseen? Pienikin lahjoitus on avuksi ja suuremmilla voi hankkia vaikka nimikkokeinun, telineen tai areenan! Ota yhteyttä rehtoriin, jos olet kiinnostunut nimikkolaitteen lahjoittamisesta.

Rahankeräystili
FI21 5789 5420 0386 27, viite pihan kunnostamiseen 13013

MobilePay numero lahjoituksia varten on 58507, kirjoita viestiin ”piha”

Rahankeräyslupa RA/2021/164